DIPLOMY

Před pár dny jsem přemýšlel jak si ze svého staničního deníku v PC "vybrat" pouze QSO se členy DIG. Samozřejmě, že se mi nechtělo kontrolovat podle DIG listiny každou stanici, kterou mám v deníku, zda náhodou není členem DIG a tak jsem si z WEBu Martina OK1RR stáhl prográmek AWARD TRACKER v1.00, který dokáže z deníku "vybrat" právě QSO podle vámi navrženého seznamu volacích značek. K funkci programu AWARD TRACKER potřebujete dva soubory. První soubor je Váš staniční deník, který může být v jakémkoliv textovém formátu, jedinou podmínkou zde je, že formát musí být jedno QSO na jednom řádku ukončené klávesou ENTER. A druhý soubor je seznam volacích značek, které chcete z deníku "vybrat" tzn. že budete-li si chtít z deníku "vybrat" QSO se členy DIG bude tento seznam obsahovat volací značky všech členů DIG. POZOR!!! Tento seznam musí obsahovat POUZE VOLACÍ ZNAČKY bez dalších údajú např. členských čísel atd.!!! Program spustíte a budete mít na výběr zde "vybrat" všechna QSO nebo jen jedno QSO s každou stanicí. Poté budete vyzváni k zadání jména souboru (deníku) ze kterého se budou značky vybírat. Poté budete vyzváni zadat jméno souboru (seznamu) ve kterém máte seznam volacích značek, které chcete z deníku "vybrat" a nakonec budete vyzváni k zadání názvu výstupního souboru tzn. souboru, kde budou vybraná QSO. Nyní už můžete nechat program pracovat.Program AWARD TRACKER si můžete stáhnout buď přímo z WEBu Martina OK1RR nebo po kliknutí na odkaz v dolní části této stránky.

Dále máte možnost si na této stránce stáhnout seznam stanic, které jsou členy DIG. Seznam je pochopitelně pro výše zmiňovaný program a tzn., že je BEZ členských čísel. Budu rád pokud se Vám zmiňovaný soubor hodí, neboť jsem u přepisování volacích značek členů DIG z členské listiny do PC strávil několik dlouhých hodin "ťukání" do klávesnice.

Jako další soubor ke stažení jsem připravil seznam členů Veterán Radio Klubu VRK. Vhodný zejména máte-li v plánu žádat o diplomy za QSO se členy VRK.

Pokud bude někdo z Vás mít další soubor se seznam členu nějaké radioamatérské organizace, budu rád za jeho laskavé zaslaní na emailovou adresu ok1wcf@qsl.net. Rád jej umístím na tuto stránku volně ke stažení i ostatním, kdož o něj projeví zájem.

DOWNLOAD:

AWARD TRACKER v1.00

SEZNAM ČLENŮ DIG

SEZNAM SILENT KEY DIG

SEZNAM OK STANIC ČLENŮ DIG

SEZNAM ČLENŮ VRK


© OK1WCF 2002,


Děkuji Honzovi OK1FUL za poskytnutý prostor na www.nagano.cz